top of page

SÁDROVÉ PLASTIKY

Sádra je velice dobrý materiál pro rytecké práce, z důvodu její jednodušší opracovatelnosti, ceně a možnosti zabarvení. Výhodou sádry je také její měkkost oproti kovu, dřevu a kameni. Pro ryteckou práci se sádrou používám ostrý kovový hrot, kovové pilníky různých velikostí.

Vzhledem k cenové dostupnosti, může se sádrou pracovat i ten, kdo v oboru rytectví nemá žádné zkušenosti. 

010_edited.jpg

Se sádrou pracuji rád, je to dobrý tvůrčí materiál, proto jsem si ji zvolil v projektu obnovy Erbů na zámku Stránov. Erby jsou momentálně na zámku zachovány pouze v tištěné podobě. Všechny erby  budou ručně ryté, tak aby si návštěvník mohl lépe představit jak takový erb vypadal v dávných dobách. První z erbů je možné si už letos (2018) prohlédnout s otevřením zámku Stránov. 

Výroba jednoho erbu trvala cca 80hod, protože detaily (např. koruna, špičky listů) se dělají s velkou obezřetností, aby se sádra neulomila.  

Na postupné obnovení ostatních erbů můžete přispět i vy finančním darem přímo na zámku Stránov a zároveň se tak stát součástí historie.

Všechny ukázky prací, na našich stránkách, si u nás můžete objednat. Ať se jedná o lidský portrét dle fotografie nebo logo Vaší firmy do sádry nebo bronzu. Jakýkoliv váš nápad zrealizuji do plastické podoby. 

Aktuálně v prodeji plastika Lvice, která má specifický význam.

email: pavlina.bongova@gmail.com

tel:  +420 602 386 500

  • Instagram
  • Facebook
bottom of page