Narozen v únoru 1977 v Mladé Boleslavi s rodným jménem Bouček. V roce 2016 přejmenován na David Bongo.

Vyučen v oboru rytec kovů pro sklářské formy na střední škole, Odborné Učiliště sklářské Poděbrady. Poté dvouleté studium na UMPRUM Sklářská v Novém Boru, obor foukání skla.

Nejdelší praxi získal v Londýně, kde působil 4 roky v dílně Arche Bronze Foundry. Společnost se zaměřením na výrobu bronzových soch, pod vedením Chrise Nashe. Jeho hlavní činnost spočívala ve finální úpravě bronzových soch, jako např. soška pro cenu filmu Bafta Awards nebo divadelní ocenění Laurence Oliviera. Za zmínku také stojí zakázka pro společnost eGaming – ocenění zaměstnanců bronzovou trofejí.

První zakázka byla ručně rytá plastika Rudolfa II. do litiny, její následné odlití do skla.

K významným projektům patří zhotovení památeční desky zesnulého pana faráře J.N. JIŘIŠTĚ do kostela – DĚKANSKÝ KOSTEL POVÝŠENÍ SV. KŘÍŽE v Bělé pod Bezdězem. Obnova rodových Erbů na zámku Stránov.

Aktuálním dlouhodobým projektem ve spolupráci s manželkou je kresba pro spolek Pověstné báchorky z.s., který dokumentuje památky ústní lidové epické tradice, tj. pověsti a pověstné příběhy, které se uchovaly v ústní tradici, dobových záznamech či v odborné literatuře. 

Ve volném čase se vždy věnoval a nadále věnuje uměleckým činnostem, jako jsou např. kresby tužkou, fotografování, tvorba památečních bronzových plastik (např. dětská nožka), ruční rytí do bronzu. Všechny činnosti tvoří s precizností a se zaměřením na detail. Předností autora je osobní nacítění do svěřené tvorby, což se odráží v jeho dílech.

Od roku 2004 se David Bongo také aktivně věnuje ozdravným masážím celého těla, individuálním konzultacím osobního rozvoje a firemního růstu.

Životní motto: Rozvoj mysli ke správnému dění.

David Bongo

Pavlína Bongová

 

Narozena v únoru 1984 v Brandýse nad Labem. Celý život působí v Mladé Boleslavi .

V Mladé Boleslavi v roce 2003 maturovala na místním Gymnázium Dr. Josefa Pekaře. Po ročním pobytu v Londýně, nastoupila na 3-leté studium Metropolitní Univerzity v Praze. Studium ukončila úspěšným složením bakalářské zkoušky v oboru Všeobecná práva a Evropská studia. 

Po 4 roky vyučovala anglický jazyk a 8 let strávila prací v oboru IT (prodej, nákup). Poté se začala naplno věnovat svému dlouholetému koníčku a to je fotografování.

Fotografování ji provázelo už od dětství, kdy pozorovala dědečka při jeho tvorbě fotografií.

První digitální zrcadlovku si koupila před 7 lety a od té doby  ji nedala z ruky. Neustále na tvorbě pracuje a zlepšuje se. Začínala menšími zakázkami rodinných fotografiích. Po seznámení s manželem se dostala do projektu Pověstných báchorek a zůstala u něj až dosud.

Po rozhodnutí postavit se na vlastní nohy a vydat se na dráhu fotografky se zakázky začaly hrnout. Nyní se věnuje hlavně tvorbě firemních a rodinných fotografií. Focení dětských akcí a oslav. Focení backstage. Dále i svatebnímu focení.  Spolupodílí se na vedení a fotodokumentaci báchorek a pověstí, nyní už ve spolku Pověstné báchorky z.s. Spolupracuji také s muzeem Mladoboleslavska. 

Mým cílem je, aby fotky vystihly neopakovatelný okamžik a zachytily atmosféru místa, času, příp. focené příležitosti. Proto každé focení je originální a je ušité na míru pro každého z vás.

Ve volném čase se věnuji propagaci, rozvoji a zlepšování služeb společného, rodinného podniku rodiny Bongových, našim dvěma dcerám a manželovi. Ráda sportuji a přečtu si dobrou knihu.

Životní motto: Dělám co mě baví.

SPOLEČNÁ PRÁCE

Každý máme svou vlastní zaměřenost (specializaci), zároveň spolupracujeme a podporujeme se ve společných projektech.

Společná práce nás provází již od doby, kdy jsme se seznámili a zjistili, že si rozumíme nejen v práci, ale také v soukromí. Rozhodli jsme se proto založit webové stránky, jejichž prostřednictvím bychom chtěli ukázat vše, čím se zabýváme a co pro Vás můžeme udělat.

 

Naším prvním společným projektem byly Pověstné Báchorky Mladoboleslavska. Nejen že nás dva svedly dohromady, ale také jsme zde mohli využít naše tvůrčí a umělecké schopnosti. V roce 2018 jsme navázali spolupráci s Muzeem Mladoboleslavska, Muzeem Podbezdězí a také Muzeem Benátecka.

Další věcí, která stojí za zmínku je naše logo (MY). Logo vyjadřuje spojení dvou písmen M a Y a zároveň znázorňuje stojící postavu s rukama vztaženýma ke slunci. Hlavní myšlenkou je propojení práce nás dvou a našich klientů, protože MY všichni si můžeme vzájemně pomoct a podpořit své projekty. 
 

Naše motto: ROZVOJ MYSLI KE SPRÁVNÉMU DĚNÍ znamená, že svou myslí můžeme nasměrovat náš život správným směrem. Mottem se řídíme a proto nás neustále inspiruje k novým nápadům.

PODÍLÍME SE NA PROJEKTECH

LOGO_MM_RGB.png
text_navy.png